Fraksiyonel İğneli Radyofrekans

Yaş alma, genetik faktörler, sigara kullanımı ve güneş hasarı gibi nedenlerden kaynaklı cildimiz elastikiyetini ve canlılığını kaybetmeye başlar. Cildimizin sağlıklı ve genç görünmesini sağlayan dokuların zayıflaması ise beraberinde maalesef ki, kırışıklıkları, sarkmaları, lekeleri ve deformasyonların getirir. Ancak son yıllarda yüz gençleştirme yöntemleri arasında yüz güldüren sonuçlarıyla dikkat çeken altın iğneli radyofrekans tedavisi (Morpheus 8) ile tüm bu olumsuzluklardan kurtulabilir, yaşlanma sürecinizi yavaşlatabilirsiniz.

Morpheus 8 altın iğne uygulaması nedir?

Son zamanlarda birçok kadının vazgeçilmez uygulamaları arasında yerini alan Morpheus 8 altın iğneli radyofrekans tedavisi, cildi yeniden yapılandıran fraksiyonel bir cilt gençleştirme ve yenilenme uygulamasıdır. Morpheus 8 (Altın iğne), radyofrekans enerjisinin mikro iğneler yardımıyla cilde aktarılmasıyla gerçekleştirilen bir işlemdir. FDA tarafından da onaylanan bu teknolojinin olumlu sonuçlar vermesinin ana nedeni ise daha derin dokulara etki ederek, cildi tepeden tırnağa onarmaya yardımcı olmasıdır. Ameliyatsız cilt germe yöntemlerinden biri olan altın iğneli radyofrekans tedavisi (Morpheus 8), bu özelliği sayesinde cildi sıkılaştırmasının yanı sıra canlı ve parlak bir cilde sahip olmanıza destekleyerek, daha genç görünmenizi sağlar. Ayrıca cildinizde oluşan lekelerin giderilmesinde ve akne çukurlarının yok edilmesinde de etkilidir.

Morpheus 8 altın iğne uygulaması nasıl yapılır?

Bir cilt gençleştirme ve güzelleştirme yöntemi olan Morpheus 8 altın iğneli radyofrekans tedavisi, yaşlanma ile çevresel etkenlere bağlı olarak ciltte oluşan deformasyonları azaltmak ve cilde daha genç bir görünüm kazandırmak amacıyla uygulanır. Özellikle kırışıklıkların giderilmesinde etkili olan Morpheus 8 altın iğneli radyofrekans tedavisi, hastanın durumuna göre belirli seanslar şeklinde gerçekleştirilir. Her bir seansın süresi ise 35-40 dakika arasında değişir. Uygulamanın seans sayısına göre ise etkileri değişiklik göstermektedir. İşlem öncesinde cildinizin analizi yapılarak, uygulamanın kaç seans olacağı ve bir seansın ne kadar süreceği doktorunuz tarafından karar verilir. Cilt görünümünde hedeflenen noktaya kaç seansta ulaşılacağı ise cildin yapısı ve deformasyon seviyesine göre değişir. Doktorunuz tarafından tedaviniz planlandıktan sonra ise Morpheus 8 altın iğne uygulaması yapılacak olan cilt bölgesi temizlenerek, hasta işleme hazırlanır. Daha sonra hastanın ağrı hissetmemesi için uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezik krem sürülür. Krem etkisini gösterdikten sonra ise işleme geçilir. Uygulama sırasında 35 la 40 dakika boyunca Morpheus 8 altın iğneli radyofrekans ile cilt altına yüksek frekanslı radyo dalgaları verilerek, işlem tamamlanır.

Morpheus 8 altın iğneli radyofrekans tedavisi kaç kez uygulanabilir?

Yukarıda da belirttiğim gibi Morpheus 8 altın iğneli radyofrekans tedavisinde hastaların cilt deformasyonlarına göre seans sayısı değişebilir. Çoğu hastaya sadece tek bir seans yeterli olurken, bazı hastalar için 2 veya 3 seans tekrarı yapılabilmektedir. Seanslar, 3-4 hafta aralıklarla tekrar edilir. İlk seanstan itibaren hastanın cildinde gözle görülür değişimleri fark etmek mümkündür.

Morpheus 8 uygulaması sonrası iyileşme süreci nasıl olur?

Morpheus 8 altın iğneli radyofrekans tedavisi sonrasında işlem yapılan cilt bölgesinde hafif kızarıklıklar oluşabilir. Bu durum normal bir cilt tepkisidir. Oluşan kızarıklıklar, kısa bir süre sonra kendiliğinden geçer. Ancak kızarıklıklardan rahatsız olan hastalarımız ciltlerine hafif makyaj yaparak, bu görüntüyü kolaylıkla kapatabilirler. Morpheus 8 altın iğneli radyofrekans işlemi gerçekleştirildikten sonra ise hastalarımız rahatlıkla sosyal hayatlarına geri dönebilmektedir.

Morpheus 8 altın iğnenin etkisi ne kadar sürer?

İşlemi yaptırmak isteyen hastalarımızı en çok merak ettiği konulardan biri de Morpheus 8’in etkisinin ne kadar süreceğidir. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, Morpheus 8 altın iğneli radyofrekans tedavisinin sonuçları uzun süre kalıcılığını korur. Ancak tedavinin en az 2 veya 4 seans şeklinde uygulanması faydalı olacaktır. Çünkü tek seans altın iğne uygulaması, genç ve sağlıklı bir ciltte 3 ila 6 ay arası bir etki gösterebilir. Ancak ileri yaş ve cilt deformasyonu fazla olan hastalarda tek seans etkisi daha kısa sürecektir. Morpheus 8 altın iğneli radyofrekansın ciltteki olumlu etkilerini işlemi takip eden ilk günlerde de hissedebilirsiniz. Bir ay içinde ciltteki düzelme maksimum seviyeye ulaşır ve her geçen gün ile birlikte iyileşme devam eder. Uzun ve daha kalıcı sonuçlar almak için doktorunuz tarafından cildinize özel hazırlanan tedavi planına uyulması, işlemin daha uzun süre kalıcı olmasında etkili olacaktır.

Morpheus 8 altın iğne sonrası nelere dikkat edilmeli?

Uygulama yapıldıktan sonra hastalarımızın dikkat etmesi gereken en önemli şey, güneş ışığıdır. İşlemden sonra belli bir süre güneşe maruz kalmamanız ve mutlaka güneş kremi kullanmanız gerekir. İlk 24 saat içinde de cildinizi suyla temastan korumanızı öneriyoruz.

Morpheus 8 altın iğne uygulamasının avantajları nelerdir?

Morpheus 8 altın iğneli radyofrekans, hem yüz bölgesine hem de vücudun farklı alanlarına rahatlıkla kullanılabilir. Bizlere ameliyatsız ve izsiz bir yüz gençleştirme imkanı sağlar. İşlemin sık tercih edilmesinin nedenleri arasında ise kısa sürede yapılabilmesi, ağrısız bir işlem olması ve etkisinin uzun süre kalıcılığını koruması yer alır. İşlem için kullanılan Morpheus 8 cihazının en önemli özelliği cildin tüm katmanlarını etkileyerek, enerji göndermesidir. Cildin alt katmanlarında kontrollü bir şekilde travma etkisi yaratan Morpheus 8, vücuttaki doğal kolajeni de uyarır. Böylece cilt kendini daha kolay yeniler.

Morpheus 8’in diğer altın iğne cihazlarından farkı nedir?

Cilt gençleştirmenin yanı sıra birçok cilt sorununa çözüm olan ve lekelerin giderilmesi konusunda da etkili bir şekilde kullanılabilen Morpheus 8’in diğer altın iğne cihazlarından farkı, mikro iğneleme yönteminin cilt kalitesini arttırma özelliğine ek olarak radyofrekans enerjisinin cilt sıkılaştırmaya yönelik faydalarını ekleyerek geliştirilen bir cihaz olmasıdır. Morpheus 8 ayrıca çene ovali ve gıda bölgesi gibi tedavi edilmesi zor bölgelerde bile etkili bir performans göstererek, ameliyatsız yüz şekillendirmeye imkan sağlayabiliyor. Morpheus 8 altın iğneli radyofrekans tedavisinin en güzel özelliklerinden biri de cilt gençleştirme etkisini yüzün doğal görünümünü koruyarak yapabiliyor olması. Kliniğimizde de Morpheus 8’i tercih etmemizin en önemli nedeni ise bu cihazın mikro iğneleme ve radyofrekans enerjisinin etkisini yüksek potansiyelde kullanarak, hem cildi sıkılaştırması hem de cildin genel görünümünde gözle görülür bir iyileşme sağlayarak, çoklu etki sunmasıdır.

Morpheus 8 hangi sorunların iyileştirilmesinde kullanılır?

Morpheus 8 altın iğneli radyofrekansın kullanım alanı oldukça geniştir ve birçok cilt kusurunun tedavisinde kullanılır. Bu alanları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Boyun, gıdı ve dekolte bölgesinde oluşan hafif sarkma ve gevşekliklerin düzeltilmesinde
  • Akne ve sivilce izlerinin tedavisinde
  • Güneş hasarı ve cilt lekelerinin giderilmesinde
  • Yara ve yanık izlerinin tedavilerinde
  • Yaşlanma belirtilerinin azaltılmasında
  • Derin çizgi ve ince kırışıklıkların yok edilmesinde
  • Kilo alıp vermeye ya da hamileliğe bağlı çatlakların tedavisinde
  • Genişlemiş gözeneklerin daha sıkı bir hale getirilmesinde
  • Göz altı morluklarının hafifletilmesinde